Glükóz szirup 1kg
-
Sűrű, áttetsző glükóz szirup cukrászati felhasználásra, fondanthoz, tükörglazúrhoz, karamellhez, cukormázhoz és különféle desszertekhez. Segít a megfelelő állag, fényesség és rugalmasság elérésében.
- Elérhetőség: 48 db raktáron
- Egységár: 1.790,00 Ft/kg
- Szállítási díj: Nem szállítható.
- Várható szállítás: 2026. június 04.
-
Termékfülek
Leírás
A glükóz szirup sokoldalúan használható cukrászati alapanyag, amely különösen hasznos krémek, mázak, tükörglazúrok, karamellák, cukordíszek és fondant készítésekor. Sűrű, áttetsző állagának köszönhetően könnyen adagolható, és segíthet a desszertek szebb, egyenletesebb textúrájának kialakításában.
Tükörglazúr készítésénél hozzájárul a sima, fényes felülethez, karamellnél és cukorkészítményeknél pedig segíthet a kristályosodás csökkentésében. Fondant és modellező masszák esetén javíthatja a rugalmasságot, így a massza könnyebben nyújtható és formázható.
Ideális választás tortákhoz, mousse desszertekhez, glazúrokhoz, bonbonokhoz, cukormázakhoz, karamellhez, nyalókához és egyéb házi vagy professzionális cukrászati készítményekhez.
Felhasználási javaslat
Használat előtt érdemes a szükséges mennyiséget kanállal vagy spatulával kimérni. Mivel a glükóz szirup sűrű és ragacsos állagú, könnyebb vele dolgozni, ha az eszközt enyhén bevizezzük, vagy a szirupot röviden, óvatosan meglangyosítjuk. Mindig a receptben megadott mennyiség szerint adagold.
Felhasználható például
- tükörglazúrhoz
- fondanthoz és modellező masszához
- karamellhez
- cukormázhoz
- mousse tortákhoz és desszertekhez
- bonbonokhoz
- nyalóka és cukordíszek készítéséhez
Tárolás
Száraz, hűvös helyen, jól lezárva tárolandó. Használat után a vödör tetejét mindig gondosan zárd vissza, hogy a termék ne szennyeződjön és ne száradjon ki.